KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14342139
nr 1434 2139
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsningar, 3 st. Torrnål, Signerade. Bildmått: 9x8 + 11x12 + 7x5,5 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 november 2021
kl 20:27:13
29/11 19:13:10
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby